Blogi

Filtreeri postitusi

Kumb on tähtsam, loom või inimene? Koerarünnaku ohvriks langenud Sandra lugu

Esindan kohtus jõhkra koerarünnaku ohvriks langenud Sandrat, kellega juhtunu on meediaski palju tähelepanu pälvinud. Tema lugu toob välja lünga Eesti seadusandluses, mis ei võimalda hooletult omanikult looma ära võtta.
Loe lisaks

Kahjuhüvitist saavad need, kes ise küsida oskavad. Halvatud Alice’i lugu

Liikluskindlustuse seaduse järgi on isikukahju kindlustussumma 5,6 miljonit eurot. Aga et oma kannatuste eest õiglast hüvitist saada, tuleb ise oma õigusi täpselt teada või võtta appi jurist.
Loe lisaks

Tuhanded inimesed kannatavad arsti vea tõttu, kuid jäävad hüvitiseta

Hiljuti avaldas ajaleht Pealinn põhjaliku ja emotsionaalse loo sellest, kuidas raviviga võib põhjustada püsiva invaliidistumise või isegi surma, aga kahju kannatanu piinad jäävad sageli igasuguse hüvitiseta. Vandeadvokaat Olavi-Jüri Luige hinnangul võib selliseid juhtumeid Eestis olla aastas tuhande ringis.
Loe lisaks

Jooksen peaga vastu klaasust ja saan moraalse kahju hüvitist?

Internetis levib üksjagu pilavideoid olukordadest, kus inimesed jooksevad kogemata läbi klaasuste, saamata aru, et tegemist on klaasiga. Kui aga selline asi reaalselt juhtub, siis kas see on inimese enda "rumalus" või vastutab hoone omanik? Ja kas kannatanu saab omanikule esitada moraalse kahju nõude?
Loe lisaks

Kas saab nõuda hüvitist, kui mu lemmikloomale on sihilikult viga tehtud?

Küsimus on eluline, sest loomadega ikka juhtub – nad võivad saada autolt löögi, neelata kogemata või sihilikult haardeulatusse sattunud mürki või muul moel viga saada. Looma omanikule tekitatud (ravi)kulud peab süüdlane hüvitama, aga kas hüvitamisele kuulub ka moraalne kahju?

Loe lisaks

Arhiiv