Blogi
Ilmus raamat „Patsiendikindlustus. Kommenteeritud väljaanne“
Septembri keskel saabus trükist raamat, mis käsitleb kaht patsientidele olulist seadust – arstide vastutuskindlustuse seadus ja vaktsiinikindlustus –, täiendades neid põhjalike näidete ja kommentaaridega. Osalesin mõlema seaduse väljatöötamise töögrupis ning kuulun ka raamatu koostajate sekka.
Loe lisaks
Hambaarsti ravivead: näited päriselust
Hambaarsti külastus tähendab enamasti vaid lühiajalist ebamugavust – mõni süstlatorge, natuke puurisurinat ja valmis ongi. Mõnikord aga võib hambaarstil midagi viltu minna. Mida sel puhul ette võtta?
Loe lisaks
Ravivead sünnitusel: näiteid ämmaemandate tööst
Sünnitus on iga naise jaoks emotsionaalne ja oodatud sündmus, kuid seotud ka tõsiste terviseriskidega. Selles, kuidas sünnitus kulgeb, on suur roll ämmaemandal.
Tuhanded inimesed kannatavad arsti vea tõttu, kuid jäävad hüvitiseta
Hiljuti avaldas ajaleht Pealinn põhjaliku ja emotsionaalse loo sellest, kuidas raviviga võib põhjustada püsiva invaliidistumise või isegi surma, aga kahju kannatanu piinad jäävad sageli igasuguse hüvitiseta. Vandeadvokaat Olavi-Jüri Luige hinnangul võib selliseid juhtumeid Eestis olla aastas tuhande ringis.
Loe lisaks
Kui ilukirurgia on välimuse rikkunud, siis kes hüvitab moraalse kahju?
Esteetiline meditsiin muutub üha kättesaadavamaks. Kes on süstinud huuli, kes teinud fotonoorendust, kes korrigeerinud silmalaugusid... Aga ükski selline sekkumine ei ole riskivaba. Millal vastutab iluprotseduuri tõttu rikutud välimuse eest patsient ja millal protseduuri teinud spetsialist?
Loe lisaks