Blogi
Jooksen peaga vastu klaasust ja saan moraalse kahju hüvitist?
Internetis levib üksjagu pilavideoid olukordadest, kus inimesed jooksevad kogemata läbi klaasuste, saamata aru, et tegemist on klaasiga. Kui aga selline asi reaalselt juhtub, siis kas see on inimese enda "rumalus" või vastutab hoone omanik? Ja kas kannatanu saab omanikule esitada moraalse kahju nõude?
Loe lisaks
Kas teadsid, et liiklusõnnetuse põhjustanud jalakäija saab autojuhi vastu kahjunõude esitada?
Üsna sageli põhjustab liiklusõnnetuse teele jooksnud laps, jalgrattur või siis elektritõukeratta juht. Kuigi õnnetuses süüdi on sellisel juhul teele jooksja, on tal ikkagi õigus autojuhi või tema kindlustusandja vastu kahjunõue esitada. Miks see nii on?
Loe lisaks
Kas ennast kaitstes tekitatud vigastus annab pätile alust kahjunõudeks?
Üldine reegel on see, et kui tekitad kellelegi kannatusi või kahju, pead need ka hüvitama. Aga nagu igal reeglil, leidub siingi erandeid – näiteks kui kahju on tekitatud enese või enda vara kaitsmisel. Selliseid erandeid on veelgi ja neid nüüd lähemalt vaatlemegi.
Loe lisaks
Kes hüvitab kahju, kui selle põhjustajaks on laps?
Lastega juhtub alalõpmata igasugu äpardusi, mille tagajärjel võib vahel tekkida ka tõsist kahju – näiteks kui laps jalgrattaga vastu võõrast autot sõidab või mänguhoos teisele lapsele vigastuse põhjustab. Kes sellisel juhul rahaliselt vastutab?
Loe lisaks
Kes hüvitab looma põhjustatud liikluskahju?
Auto või mootorrattaga sõites juhtub vahel liiklusõnnetusi, mille on põhjustanud loomad. Kuidas käituda, kui selline õnnetus juhtub? Kes vastutab mets- või kodulooma tekitatud kahju eest?
Loe lisaks